Imperiul Lupilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Imperiul Lupilor

Imperiul Lupilor
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Zile frumoase de primavara...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
piq

piq


Mesaje : 28
Data de înscriere : 15/05/2009
Varsta : 36
Localizare : Londra

Zile frumoase de primavara... Empty
MesajSubiect: Zile frumoase de primavara...   Zile frumoase de primavara... Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 4:58 am

Azi dimineata pe la 7 cand mergeam agale la servici injurandu-mi programul, sefii si babele care n-au somn si se plimba cu autobuzul, am fost martor la ceva chestie pe care nu stiu la ce categorie s-o pun:
Se facea ca pe o strada fara gropi, cu drum drept, fara masini parcate pe margine, unde rasare un soare frumos de dupa mall si pasarelele incep sa chitaie, se plimba linistit si regulamentar un "meleu" cu 40 la ora, ca asa ii sta lui frumos s-a observe lumea ce bijuterie de masina e.
Toate bune si frumoase pana cand "meleul" vede un gard din cauza caruia s-ar fi bronzat cu dungi si decide sa-i faca vant. Gardul, somnoros si lenes de felul lui nu anticipeaza intentiile "meleului" si se trezeste cu ditamai gaura in el. Personajul care domea pe unul din scaunele din fata coboara incet, se balanseaza, isi pune mana pe cap neintelegind intentiile suv-ului... pe mine ma trece asa usor o stare de fericire pe care insa nu mi-o puteam exprima deoarece tipul semana cu unul din "badigarzii" lu' Becali
Dupa nici 1 minut apare un buldo-excavator, care opreste brusc sa vada ce si cum. In spatele lui mai opreste, la fel de brusc, un logan al carui sofer coboara mirat de faptul ca masina lui nu trece pe sub excavator si ramane stana de piatra cand descopera ca tablaria loganului e mai slaba si de cat a namilei din fata si de cat a opelului astra din spate.
Alaltaieri, de exemplu, am invatat si eu ca atunci cand circuli cu tramvaiul ai face bine sa te tii de ceva caci o sa faca tot posibilul sa te tranteasca pe jos, iar daca ai fiat albea nu-i intra in fata nici macar cand stationeaza caci are demaraj bun si nu i se indoaie caroseria asa usor.
Sus In jos
piq

piq


Mesaje : 28
Data de înscriere : 15/05/2009
Varsta : 36
Localizare : Londra

Zile frumoase de primavara... Empty
MesajSubiect: Re: Zile frumoase de primavara...   Zile frumoase de primavara... Icon_minitimeSam Mai 16, 2009 5:51 am

apropo, daca pe parcursul zilei va lovesc astfel de momente memorabile, nu tineti in voi..."da sa rada si eu"Razz
Sus In jos
ZuzaTicaloasa

ZuzaTicaloasa


Mesaje : 34
Data de înscriere : 15/05/2009
Varsta : 52
Localizare : The dark side of heaven

Zile frumoase de primavara... Empty
MesajSubiect: Re: Zile frumoase de primavara...   Zile frumoase de primavara... Icon_minitimeMier Mai 20, 2009 1:18 pm

ce mi-a bucurat mie ziua de ieri ...pe langa aniversarile din familie
2 lucruri ..adica doua intamplari grave care m-au facut sa`mi doresc sa ma mut in alt oras

intamplare 1: m-am dus io ca oama sa cumpar una alta respectiv bere si alte maruntisuri gen zarzavaturi. Cum nu prea`mi place sa fac plata cu plasticu ma duc si io la bancomat sa scot si anume ..bani
amu ori am tastat io pinu gresit..ori am bagat io suma in dinari sau in ruble cert e ca mi-a scuipat bancomatu plasticu pana`n mijlocu intersectiei. Coada mare`n spatele meu..nu stiu ce se tot uitau aia urat la mine..da am hotarat sa mai risc o tura. Am riscat si am castigat..problema e ca in gura mare dupa ce am scos banii am spus "multumesc domnu bancomat". M-am intors cu cel mai natural aer din lume si am dat sa plec..abia cand am vazut lumea la coada razand mi-am dat seama de eveniment.

intamplare 2 (la cateva minute dupa intamplare 1): intru`n penny market (unde am io neste divergente cu paza pe teme de controlat sacosele la iesire) sa cumpar paine. Cand ajung la casa vorbeam cu al meu la telefon si`l intreb daca sa iau si tigari. Concluzia a fost ca daca nu iau tigari sa nu vin acasa..drept pentru care am luat din stand 2 pachete de tigari si fara sa`mi dau seama le-am bagat in boznar chiar in fatza casieritezi, care ori nu o avut topeu sa zica ceva ..ori isi iubeste meseria cu atata pasiune incat nici nu a bagat de seama. Deabia acasa mi-am dat seama ce si cum..si promit ca in cursu zilei de azi sa trec pe la fatza locului crimei si sa returnez banii pe tigari.
Amu daca nu ma aresteaza astia si nu ma vedeti la stirile de la ora 5 ..va urez sa nu patiti ca mine
Sus In jos
http://www-e-strong.ro
piq

piq


Mesaje : 28
Data de înscriere : 15/05/2009
Varsta : 36
Localizare : Londra

Zile frumoase de primavara... Empty
MesajSubiect: Re: Zile frumoase de primavara...   Zile frumoase de primavara... Icon_minitimeSam Mai 23, 2009 10:18 am

doamne fain mai zice din fluier Marlyn Manson...

cam 5:10am e ora acum si azi maine tre sa plec la lucru, nu stiu cum se face de n-am avut somn noaptea asta dupa ce am dormit ieri toata ziua... oricum am descoperit ca bergenbier-ul e bere buna, dar dupa vre-o 5 zile cam incepe sa-s piarda gustul... in urma cu o luna, ca om corect, cinstit, de onoare, cu bun simt, etc. ce sunt mi-am anuntat:- superiorul ca de la 1 iunie imi (un moment sa schimb melodia) imi dau demisia;
- stapanul casei ca de la 1 iulie nu-i mai platesc nimic (sa se duca ... , e 300euro chiria)
- colegii de servici ca o sa-mi fie dor de ei
- parintii ca o sa am nevoie de bani cat de curand
pentru ca acum o luna si 4 zile am luat de pe un stalp un afis , in care scria ca ma plateste bine, imi da de mancare si ma tine gratis numa sa lucrez si am zis: "ai sa-mi .......... acol' ma duc".
Precum fat-frumos, am urcat pe cal, caci aveam abonament, si am plecat la ei la sediu... am luat amenda, deci a trebuit sa ma intorc dupa portofel... am plecat iarasi, mai hotarat decat inainte si dupa juma de ora in care am calcat, la propriu, in picioare o zebra am ajuns in piata mihai viteazu (cu p,m si v mare) iar dupa inca o jumatate de ora eram inscris in programul Work&Travel si urma sa plec peste 2 luni si 4 zile in Grecia(unde imi dadeau aia de mancare)
Sa revenim [23.05.2009 ora 5.15am, doar jumatate din bergenbier in sticla(2l)]
Dupa ce a terminat Daft Punk de urlat la mine in urechi, am deschis mail-ul si... in sfarsit!!!! mesaj de la workexperiencetravelblabla... dragi colegi, prieteni, ce mai... draga haita, ma duc si pana la toamna intru in vacanta pe ikariam....
Glumesc, mesajul suna cam asa: "Stimate participant...din cauza crizei...aproape imposibil...ne cerem scuze...va tinem la curent..." si nush de ce imi tot vine in minte un banc, pe care nu pot sa-l scriu dar il puteti asculta daca vreti....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zile frumoase de primavara... Empty
MesajSubiect: Re: Zile frumoase de primavara...   Zile frumoase de primavara... Icon_minitime

Sus In jos
 
Zile frumoase de primavara...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Imperiul Lupilor :: Alianta :: Diverse-
Mergi direct la: